Hotell De Tolly
   
Menüü

 

 
 Esileht
 Paketid
 Hotellist
 Hotelli plaan / pildid
 Hinnakiri
 Menüü / peolauad
 Konverentsid
 Välisvaated
 Valgjärv
 Matkad 
 Kontakt
 Ümbruskond
      Linnast
      Koopad
      Mausoleum
      Linnamägi
      Tikste org
      Vanamõisa 

 
Valgjärv
Suurepärane koht, kus korraldada ettevõtte suvepäevi, sünnipäevi, jms. koosviibimisi.
Puhkekompleks asub kauni järve kaldal.  Ööbimiseks 4 kämpingut (igas 4+2 kohta), telkimisvõimalus. Peokohaks suur varjualune, mis mahutab ~100 inimest. Kokkuleppel võimalik tellida toitlustamisteenust.

Puhkekompeksi rent reedest pühapäevani 5000EEK

Lisainfo telefonil 5093819

Valgjärv on üks ilusamaid Valgamaal ja ehk ka kogu Lõuna-Eestis. Umbes paar meetrit kaldast läheb vesi järsku sügavaks, ulatudes keskmiselt 10-15 meetrini (suurim sügavus 26,8 m). Erinevalt teistest Koorküla järvedest on Valgjärve rannajoon hästi sopiline. Selle kaldad on kõrged ja järsud ning kaetud kolmest küjest tiheda metsaga. Järve idakalda moodustab kitsas vallitaoline kõrgendik, mille taha jääb raba - Emasoo.

Rahvajuttude järgi on Valgjärv saanud nime haruldaselt läbipaistva vee järgi. Räägitakse ka, et ennemuiste seisnud kohal, kus nüüd laiub järv, tore mõis, mis aga vajunud vee alla pulmade aegu, kui mõisnik nais oma õe.

1958. aastal uuriti Valgjärve põhja ning leiti selle keskel pikk seljandik, mille kohal vett vaid 1-2 meetrit. Sealt tulid välja ka ehitise jäänused - 74 kuni 9 m pikkust ja 30 sentimeetrise läbimõõduga okaspuupalki. Nende vahelt põhjamudast leitud keraamika lubab eeldada, et tegemist on I aastatuhande II poolde kuuluva kindlustatud asula jäänustega.